Yeni nesil citroen Berlingo

Autobest 2019 ödülünün sahibi oldu

Yeni nesil citroen Berlingo Teknoloji

Aracın donanımı oldukça zenginleştirilmiş. Detaylara baktığımızda elektrikli park freni, 8 inçlik dokunmatik ekran, üç boyutlu navigasyon sistemi, Android Auto, Apple Car Play ve MirrorLink desteğinin sunulduğu mulyimedya sistemi, acil durumlar için Citroen destek sistemi, akıllı cihazlar için akıllı şarj istasyonu gibi özellikler sunuluyor. Buna ek olarak 19 sürüş destek sistemi de var. Bunlar arasında anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği, sürüşe duyarlı sis farları, ikincil çarpışma freni, 65 km/s ile 180 km/s aralığında çalışan aktif şerit takip sistemi, sürücü uyarı sistemi, trafik işaretlerini algılama özelliği, EAT8 otomatik şanzımanla gelen adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı sistemi, yokuş kalkış desteği, 180 derece çevresel görüş kamera özelliği, grip control (zemine uyarlanabilen sürüş sistemi), otomatik dikey ve yatay park özelliği gibi donanımlar sunuluyor.

Motor seçenekleri
Citroen firması artık yeni nesil 1.5 litre dizel motora geçiş yaptı. Yeni kasa citroen berlingo içinde 3 dizel iki benzinli olmak üzere 5 farklı motor güç birimi ile karşımıza çıktı.
Bunlar şu şekilde sıralanıyor.
Start&stop özellikli BlueHDi 75 (manuel şanzımanla),
BlueHDi 100 (manuel şanzımanla),
yine start&stop özellikli BlueHDi 100 (manuel şanzımanla),
son olarak ise start&stop’lu BlueHDi 130 seçeneği 6 ileri manuel ve EAT8 adlı 8 ileri otomatik şanzımanla sunulacak. Diğer dizel motorlar 5 veya 6 ileri manuel şanzımanla gelecek.

Birde benzinil cephede 1.2 litre turbo benzinli PureTech motor 100 ps 6 ileri manuel olarak, 130 ps seçeneği de EAT8 şanzımanla sunulacak. İki versiyonda start&stop özelliğine sahip.

Ne zaman çıkacak?
Vee son olarak yeni kasa citroen berlingo‘nun ne zaman çıkacağına gelelim. Aracın tanıtımı 2018 Cenevre otomobil fuarında yapılacak ve yine bu yılın ikinci yarısında yollarda yerini alacak. Yani Yaz ayını bekleyeceğiz.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom