Yiğit Caner ERTOŞİ

Yiğit Caner ERTOŞİ

Şükür Rabıtası

Ve şimdi kendine şükür listesi hazırla. Tükenene dek yazmaya devam et. Dünden bugüne şükretmen gereken ne varsa şükret. Televizyonun kumandasındaki pilin hep dolu olması bittiğnide yerine yenisinin alınması bilen senin şükür madden olsun. Kulağını temizlediğin kulak pamuğunu alışveriş sepetine atabilişin bile senin zenginliğine olan şükrün olsun. Şükürlerine araba ev televizyon bilgisayar sevgili para gibi yada erzaksı şeylerden başlayıp sıradanlaştırma, şükür rabıtanı en aşşağılarda tut.

.  Ne olmuş sağır dilsizsen, ağzı dili olup yemek bulamayanları düşün yine şükret.

Saatinin biten pili, araba kumandanın pili, televizyon kumandanın pili, patlayan ampulün yerine yeni aldığın 10 liralık yeni ampul içinde şükret, romantik mum ışığının elektrik olmayan köyleri aydınlattığını bilerek şükret.

Seni seven sevgilinle abuk subuk şeyler için kavga etmeden önce, sevgilisi olmayan olması ihtimali çok ama çok düşük cüceleri düşün ve şükret.

Yırtık çoraplarına bile şükret derinlere in ki dert edindiklerinden utanmayacak hale gel. Ama bu şükür o yapmacık şükürlerine benzemesin. Cinsel sağlığın içinde şükret. Teşekkür et çıkan sakallarına bile minnet duy sakalı koymayan olanların köselerin hayalindeki insansın. Gözün renkli olmadığı için yada sarışın olmadığına üzülme güzel bayan, saçına fön çektiremeyenleri düşün bitli saçları yıkanamayan keçelenmiş saçlara, görmeyen renksiz dünyaları düşün şükret. Yada göğüslerin ve sağlıklı  tenin için şükret, ne deri hastalığına mahkum olan yada göğüs kanseri ile mücadele eden kadınlar var. Kısır olmadığına şükret. Engelli çocuğu bile olamayanları düşün öyle şükret. .  Ne olmuş sağır dilsizsen, ağzı dili olup yemek bulamayanları düşün yine şükret. Platin eline üzülme ya da bacağına, yerde sürünerek mücadele edenlere şükret. Acıların en büyüğü çilenin kadını Meryem Ana'nın çilesini bilmeden acına acı katma.

 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom