Yiğit Caner ERTOŞİ

Yiğit Caner ERTOŞİ

Sosyal Medyadaki Gizli Tehlike

       Çağımız tehlikeleri evlerimizde cebimizde, çocuklarımızın gençlerimizin her an önünde. Bizlere farkındalığımızın boşluklarını fırsatlandırıp, kültürel yapımızı edep ve ahlaki değerlerimizi göz ardı edilerek, aşılanmak isteyen yapılara dur dememizin artık zamanı gelmedi mi?

        Toplumsal değerlerimizi asimile edip değer ve kültür kaybına uğratılmanın uçurumda bir nesil var gözler önünde. Bunları besleyen sosyal medya, adı altında gizlenmiş platformlar var. Birbirlerinin hayatına kolayca girdikten sonra, kolayca çıkabilen gençler var, cinayet manşetlerini süsleyen, bilmeden bu sistemsel yapılanmalara destek veren milyonlar var. En büyük tehlike olan INSTAGRAM, bilinçsizce kullanan gençleri, yaşantılarını teşhir etmelerini görevmiş gibi birbirlerinle gösteriş yarışında hissetmelerini sağlayan sosyal ağ var bilmemizi istemedikleri amaçları olan.

       Alkol, ve edep dışı fotoğraf paylaşımlarını normalleştirip özümüz den bizi alıkoyan, utanç kaynagı olan hallerimizi, marifetmiş gibi algı oluşumunun çığ gibi artmasına sebeb olan. Dur dememiz lazım bir an önce, hızını almış giderken bu virüsün farkında olmazssak ileride , durdurulması imkansız hal alacak. Unutmayalım yarınları bugunlerden inşa ederiz.Unutmayınki yarın dün hakkında, endişelendiğin gün bugün olacak ve bugün de yarınlarına endişe olacak. Bu sistemin en büyük gizlenmiş olduğu örtüsüdür zaaflarınız. Bizlerin zaaflarından beslenmekte olan bu sistem, biz olmadan tek edilmiş bir savaş alanından farksız kalacakdır.

     Bizim sayemizde var sahip olduğu güç kaynaklarına, kölelik etmemiz yetmiyormuş gibi, bunları kendi başarıları ilan etmeleride ayrı bir pişkinlikleri. İlk okulda, kantinden aldığımız tostumuzu, arkadaşımızın parası yoktur belki diyerekten koridor aralarında gizlice yemeye çalışan, bir nesilken hangi ara yediğimiz içtiklerimizin fotoğraflarını paylaşır olduk ?

     Beynimizi gereksiz bilgilerle meşgul ederek farkındalığımızı köreltip, hedeflerine engelsiz bir alt yapının oluşumdur olanlar.

Ayşe, aliyi takip etsin , ali diğerini eklesin, eklediği kişi 50 ayrı kişiyle konuşsun, hepsi birbirinin çemberikte cirit atsın, sonra birbirlerine doğru insan rol modelini, yansıtarak gerçek benliklerini gizlesin. Birisi arabasıyla fotoğraf çekilsin. ötekisi, arabalı gence köpek balığının olduğu bir denizde kanayan yara gibi, sexuel mesaj içerikli fotoğraf paylaşsın. Bumu bizim olmamız gereken ve gereken yerlerde olmamız gerekirken boşluklarda savuran toplumumz?

   İngiliz medyası destekli, bir oluşumdan ibaret olan, Bir transexuel iki homosexuel arkadaşların, cinsel tercihlerini, karikatürize hale getirip gençlerimize davetiye uzatmasına, en büyük destekçileriyiz takipçi hayran kitlelerinin içinde olarak. Bunları desteklerken kendi gençleriniz evlatlarınızda empati yaptınızmı hiç?

     Bence yapmanız lazım, lazım ki neye hizmet ve destek verdiğinizi anlayabilesiniz. Ablan star bebeğim, cümlesine gülecek ve hayran kalacak kadar, yerlerdemi kültür seviyemiz ? Bunların rolmodel miş gibi reklamını yapmamızın, bilinçsizliğimizin göstergesi değildirde, nedir ? Homofobik liği bununla birleştirdiğimi düşünmeyin sakın. İnsanların hormonsol sahip olduğu yaşantıya kimsenin tek kelime etmeye hakkı yok haddide yok. Zaten ülkemizde Kuşum Aydın, Fatih Ürek , Bülent Ersoy gibi sevilen sayılan sanatçcılarımız bunlara en güzel örnek olurken, kendilerini karikatürize etmediler. Bir seviye ve mahremiyete bağlı kalarak  yaşadılar özel hayatlarını.  Bilinçlen Bilinçlendiklerinle, Bilinçsizliğe Işık Tutanlardan Olmanın Zafer Sevincini Yaşa.

Unutma zaferinde başarı yoksa aldığın alkışlarda sessiz olacaktır.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom