Bilgenur YILDIRIM

Bilgenur YILDIRIM

GERÇEKLİK

Gerçek dışı yaşayan şirketlerde bir gün daha karşılaşmak…

Olduğunuz yerde elinizdeki işi yapmak ve üstüne de ayrı departmanın işin sorumluluğunu almak!

Bahsettiğim konu bir iki günlük yardımlaşma anlamında olması değil… Bir kişiden ne kadar çok Faydalanırsa o kadar da az maaş verilmiş olunur.

İşletmenin içerik noktalarına değinmek ve bunlar için çözüm aramak bir çalışanın yapacağı olanaklı bir durum değil. Bunu gerçekleştirecek kişi iyi, doğru yolu seçerek yapması gerekir. Bu kişide Yöneticidir.

İfadelerim de kullandığım “Yönetici” liderlik vasfında olmadığı sürece bürokrat ve geleneksel olarak devam ettikçe… Sağlanacak faydalar düşecektir. Amaç olumsuzluk oluşturmak değil amaç bu konulara değinerek bir şeyleri düzeleceğine inanmak ve bunu başarmaya yol hazırlamak.

İstekler mutlaka devam eder ve bitmez gibi gözükse de durum böyle değil…

Durum şu ki Yöneticinin iyi niyeti ve samimiyeti göründüğü zaman mutlaka bu kadar yeterli diye biliyoruz. İşletmeler içinde gerekli eğitimin alınması ,gerekli oryantasyon sağlanması farklı departmanın işlerini de bilerek kişiye yüklemek ne kadar doğru!?

Yöneticinin olumsuz olarak yaşadığı , tecrübe ettiği durumların sorumluluğunu çalışan ,azimli, başarılı, kendini bilen, istediğini bilen, gerektiği özveri de bulunan, çalışmayı seven, doğru, rekabeti seven, iyiliği seven, koştukça daha çok koşan, ürettikçe mutluluk duyan, ifadelerini güçlü kullanan, iletişimi en iyi noktalarda olan, sosyal yaşantının her bir köşe kıyısında anlamı yatan, herkesi ve herşeyi önemseyen, vazgeçmeyen, kişiden çıkartmamalı…

Düşüncelerin gücü, yapılan iş , gerçekleşen sonuçlar bazen ne kadar küçümseniyor…

Hedeflerin ortak olduğu istenilenlerin eşit olduğu ama karşı bildirimin tatmin edici olmadığı bir gerçek değil mi!? Çalışan zaten gerektiği yere geldiği için bulunduğu şirkete alınmış ve çalışıyor.

Ama kişiye bakmak ve bakıpta görebilmek arasında fark var!

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom