Sırada İdlib ve Münbiç var

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir operasyon yapılabileceğini yeniden hatırlatarak, 'Bugün itibarıyla Afrin'deki mücadelemiz devam ediyor. Afrin'le iş bitmeyecek devamı var. İdlib ve Münbiç var' dedi.

Sırada İdlib ve Münbiç var Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bağcılar 6. olağan ilçe kongresinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın salondaki konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

- Türkiye'nin Afrin operasyonundan rahatsız olanlar bölgemizde insanlık dışı görüntüler karşısında derin sessizlik içine gömülmüşlerdir. Doğu Guta'da binlerce insan katledilirken bunlar hiç rahatsız olmadılar. Teröristlerin ailelerin ellerinden zorla kopardığı 13-14 yaşındaki çocuk bunlardan hiç rahatsız olmadılar. Almanya'da bir camimizin saldırıya uğraması bunlarda hiç endişeye yol açmıyor. Mesela Arakan'da yüz binlerce insanın evlerinden edilmesi insanlık dışı işkencelerle katledilmesi bunlarda hiçbir tesire yol açmıyor. Bunların duyarlılığı Türkiye'ye karşıdır. Çatlasanız da patlasanız da bir hak vaki oluncaya kadar bu yola devam edeceğiz. Türkiye husumeti dışında kıllarını dahi kıpırdatmazlar.

- Herkesle dost olmak zorunda değiliz ama çıkarlarımızın uyuştuğu herkesle müttefik olabiliriz. Biz dost edinmeye mecburuz düşmanları azaltmaya. Biz 'Cumhur İttifakı'yla Türkiye'de değişim dönüşümü gerçekleştireceğiz.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom