Nazarbayev'den Nevruz kutlaması

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Nevruz Bayramı vesilesiyle dün, 20 Mart tarihinde bir mesaj yayınladı.

Nazarbayev'den Nevruz kutlaması Dünya

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Nevruz Bayramı vesilesiyle dün, 20 Mart tarihinde bir mesaj yayınladı. Kazak halkının ve Türk Dünyası'nın, Nevruz Bayramı'nı tebrik eden Nazarbayev, refah, mutluluk, birlik ve başarı dileklerinde bulundu.

Tebrik mesajında, 26 yıllık bağımsızlık dönemi boyunca pek çok başarı elde ettiklerini belirten Nazarbayev, "Bunları başardık çünkü millet olarak birleştik. Dünya hızla değişiyor. Ekonomiler, teknolojiler değişiyor ve çevremizdeki ortam da değişiyor. Bu hızlı ilerlemeye ayak uydurabilmeliyiz. Bugün zamanın zorluklarına cevap veren çeşitli devlet programlarımız var. Bunlardan biri de teknolojik bir devrimdir. Ki bunun içinde "Toplum Bilincinin Çağdaşlaştırılması" da var. Kazaklar, “Hayırlı yolculuklar dilerim” derler. Umuyorum ki ülkemiz her zaman doğru ve hayırlı bir yolda olacaktır. Kazak halkına esenlik, mutluluk, birlik, başarı ve refah diliyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Nazarbayev dün ayrıca, Nevruz Bayramı sebebiyle başkent Astana'da düzenlenen bir müzikal performans etkinliğine katıldı. Etkinliğe, senfoni orkestrası eşliğinde ünlü Kazak bestecilerinin eserleri de eşlik etti. Öte yandan Kazakistan genelinde Nevruz festivalleri ve eğlence etkinlikleri bugün de devam ediyor.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom