Hasan Celal Güzel'e veda

Eski bakan Hasan Celal Güzel için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

Hasan Celal Güzel'e veda Gündem

Dün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 73 yaşındaki eski bakan Hasan Celal Güzel için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere birçok devlet büyükleri katıldı.

Cenazede kısa bir konuşma daha yapan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede milli, yerli ve vatansever bir vatan evladı olarak hizmette bulundu. Tanıdığım günden bu yana İslam düşmanlarına fırsat vermedi. 28 Şubat'ta da, 15 Temmuz'da da hatta ve hatta başaörtüsü olaylarında da dik duruşunu gördük. Cesur durdu. Rabbim inşaallah mekanını cennet eyler" dedi.

Güzel'in cenazesi, Hacı Bayram Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı'nda defnedildi.

Fizik tedavi için bulunduğu Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki bir termal tesiste rahatsızlanan Güzel ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edilerek tedavi altına alınmıştı. Güzel'in oğlu Mustafa Veysi Güzel, babasının akciğer enfeksiyonu ve bağırsak problemi tanısıyla Güven Hastanesine yatırıldığını, bilincinin açık olduğunu belirtmişti. 

Güzel dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü Güven Hastanesinde hayatını kaybetti.

Anavatan Partisinden (ANAP) 1986 yılında Gaziantep milletvekili seçilen Hasan Celal Güzel, Devlet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom