Dünya elektrikli araçlara yöneliyor

Dizel ve benzinli araçları yasaklayacak ülke sayısı giderek artıyor. En geç 2040 yılından sonra yollar artık elektrikli araçların olacak

Dünya elektrikli araçlara yöneliyor Teknoloji

Dizel ve benzinli araçları yasaklayacak ülke sayısı giderek artıyor. Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Çin, Hindistan, Fransa, İngiltere ve Norveç gibi ülkeler, farklı tarihlerde benzinli ve dizel araçlara yasak getirmeye hazırlanıyor.

Bu ülkelerin yanı sıra Avusturya, Danimarka, İrlanda, Portekiz, İspanya, Japonya, Hollanda ve Güney Kore benzinli ve dizel araçları yasaklamayı hedeflemekte.

Hükümetler elektrikli araçlara geçiş konusundaki niyetlerini bir bir açıklarken otomotiv firmaları da boş durmuyor. Bir çok firma elektrikli araçlara yeni yatırımlarını açıklarken bunlara son olarak Mercedes katıldı.

Daimler CEO'su Dieter Zetsche, 2022'ye kadar Mercedes'in tüm modellerinde elektrikli opsiyonun da tüketicilere sunulacağını açıkladı.

Benzinli araç üretiminin merkezi olan ülkeler ve üretici şirketler yönlerini elektrikli araçlara çevirirken, en geç 2040 yılından sonra artık yollarda benzinli ve dizel araç hakimiyeti azalacak gibi.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom